wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz