środa, 25 maja 2016

Budowa ploty z Winylu na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie zada zezwolenia na to ani komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc szczególnych wypadków.

Projekotwanie ogrodzenie z plastiku na plot i furtę ze sztachetek nie zada pozwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne wypadki.

Ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie przekraczające poziomu 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przyległymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balaski plastykowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno zawierać gatunek ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji oraz proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dołączyć oświadczenie o prawie do zarządzania nieruchomością w zamysłach budowlanych a także jeżeli jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Nieraz do stawiania plot z plastiku na plot i furtkę ze sztachet zadane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, jak zamierzane ogrodzenie PCV na plot i furtę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku jak projektowane ogrodzenia PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zapoczątkowania prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz